فواید ماسک برای جوش های صورت

جوش‌های صورت از جمله مشکلاتی هستند که بیشتر انسان‌ها با آن روبرو شده‌اند. این عارضه کوچک، معمولاً از دوران نوجوانی با ما همراه است و اگر به موقع چاره ای برای آن نیاندیشیم شاید تا دوران میانسالی از وجودشان خلاص نشویم. همچنین، ظاهر شدن جوش های صورت می‌تواند تاثیر بزرگی بر چهره، زیبایی و حتی روحیه و اعتماد به نفس یک فرد داشته باشد.

روش‌های درمانی بسیار زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد، اما در حال حاضر یکی از پر استفاده‌ترین و محبوب‌ترین آنها، استفاده از ماسک صورت است.

استفاده از ماسک‌ها نه تنها آسان و سرگرم کننده است بلکه در پایان شما احساس داشتن پوستی لطیف و نرم را خواهید داشت.

بیایید به سه سوالی که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد پاسخ بدهیم:
1- آیا ماسک صورت فقط در مواقعی که صورتمان دارای جوش باشد قابل استفاده است؟

خیر، ماسک صورت برای همه افراد توصیه میشود. حتی کسانی که جوش صورت هم ندارند می‌توانند با استفاده از این ماسک‌ها، لطافت و نرمی پوست خود را حفظ کنند و به طور کلی از پوست خود محافظت بکنند.
2- آیا ماسک صورت فقط برای بانوان است؟ یا آقایان نیز می‌توانند استفاده کنند؟

همانطور که گفته شد، استفاده از ماسک صورت به همه افراد توصیه می‌شود و استثنایی برای آقایان یا بانوان در این زمینه وجود ندارد. زیرا در نهایت هدف استفاده از ماسک صورت، داشتن پوستی لطیف و زیبا به دور از هرگونه عارضه است. و خب، چه کسی بدش می‌آید که پوستی زیبا داشته باشد؟!

3- آیا در زمان خاصی باید از ماسک صورت استفاده شود؟ فاصله زمانی بین هر بار استفاده از آن باید چقدر باشد؟

این مورد به نوع پوست بستگی دارد و بازه زمانی استفاده از ماسک برای هر شخص متفاوت است. بعضی از افراد، به صورت هفتگی (یک بار در هر 7 روز) از ماسک صورت استفاده می‌کنند و بعضی دیگر نیز روزی یک بار از ماسک صورت استفاده می کنند. بنابراین، باید در این رابطه شخصا ببینید که چقدر و با چه فاصله زمانی پوست شما به ماسک نیاز دارد.
دلایل استفاده از ماسک برای جوش صورت
ریلکس شدن :

استفاده از ماسک صورت، نه تنها وضعیت پوست شما را بهبود خواهد داد، بلکه از لحاظ روحی نیز تاثیر بسیار مثبتی بر روی شما خواهد گذاشت.

فرض کنید در وان حمام خانه خود نشسته‌اید و شمعی روشن کرده‌اید و ماسک هم به روی صورت دارید. پس از استفاده کامل و تاثیرگذاری ماسک بر روی صورت شما، پوستتان هم سرمای جزئی حمام را حس خواهد کرد و هم گرمای کوچک شمع را. می‌بینید؟ حتی فکر کردن به این وضعیت هم باعث ریلکس شدن آدم می‌شود، چه برسد به بودن در آن!
پاک کنندگی عمیق :

برای از بین بردن چربی‌های پوستی، مواد آرایشی روی پوست و کثیفی‌ها در طول روز، ما معمولا تنها به سراغ شستن پوست با آب و صابون می‌رویم. اما آیا واقعا این شستن برای از بین بردن تمام کثیفی‌ها و روغن‌های نفوذ کرده به پوست ما کافیست؟! یا این شستشو فقط سطح پوست را پاکسازی می‌کند؟

مسلماً این شستشوی روزانه صرفا سطح پوست را پاکسازی می‌کند و در عمق آن، هنوز کثیفی‌ها و چربی ها موجود است. اما راه حل این مشکل و پاکسازی عمیق پوست چیست؟

ماسک صورت با نفوذی که در عمق پوست پیدا می‌کند، دنیای جدیدی از کثیفی‌ها را به ما نشان می‌دهد! افراد هنگام استفاده از ماسک صورت احساس می‌کنند پوست آنها تبدیل به میدانی از مین‌های سمی شده که دائما در حال بیرون ریزی این مواد سمی است! زیرا مواد این ماسک‌ها، به عمق پوست نفوذ پیدا کرده و راه‌های خروج این سموم را باز می‌کنند. به این ترتیب منافذ پوستی شما باز شده و چربی ها و آلودگی ها راحت تر خارج می شوند که در ادامه آن را بررسی می کنیم.
باز شدن منافذ مسدود:

استفاده از ماسک‌های صورت، نه تنها باعث از بین رفتن چربی‌ها و کثیفی‌های مانده بر روی پوست شده، بلکه باعث باز شدن راه‌های تنفسی پوست و همچنین منافذ مسدود آن نیز خواهد شد. این منافذ مسدود شرایط را برای رشد باکتری‌ها در پوست فراهم خواهند کرد. پس بهتر است که هرچه زودتر از رشد این باکتری‌ها و تبدیل شدن آنها به جوش‌های صورت جلوگیری کنید!
پوستی درخشان:

ماسک‌های صورت، به خصوص آنهایی که در فرمولشان دارای عصاره نعناع هستند باعث خنک شدن جداره داخلی پوست می شوند و میزان جریان خون در آن منطقه را افزایش می دهند. به دلیل همین افزایش گردش خون، رسیدن مواد غذایی و ویتامین‌های لازم به آن منطقه بیشتر شده و در نهایت پوست آن منطقه، به لطافت و شفافیت بیشتری خواهد رسید.
کمک کلی به درمان پوست شما:

اگر شما از محصولات مختلفی (از قبیل ژل صورت، مرطوب کننده صورت، اسکراب صورت و …) برای محافظت از پوست خود و درمان بیماری‌های پوستی استفاده می‌کنید، استفاده از ماسک صورت یک امر واجب برای شما خواهد بود چرا که ماسک صورت روند بهبود وضعیت پوستی شما را سریع تر کرده و پ بیماری‌های پوستی را راحت‌تر درمان خواهد کرد.

حال که با فواید اینگونه ماسک‌ها آشنا شده‌اید، قطعا می‌توانید تصور کنید که این ماسک‌های صورت به چه میزان در بهبود وضعیت پوستی و درمان جوش‌های صورت شما تاثیرگذار خواهند بود.
خرید ماسک صورت برای جوش یا ساخت آن در منزل؟

حال ممکن است این سوال برایتان پیش آید که این ماسک‌ها را از کجا می‌توان تهیه کرد؟ آیا خودتان قادر به تهیه و ساخت آنها با مواد طبیعی هستید؟ بیایید بررسی کنیم …

از آنجایی که امروزه استفاده از این ماسک‌ها بسیار زیاد شده، تولیدکنندگان زیادی هم دست به تولید انبوه این ماسک‌ها زده اند. خرید این ماسک‌ها می‌تواند به صرفه تر از درست کردن آنها در خانه باشد.

زیرا برای ساخت آنها به صورت طبیعی، مواد زیادی مورد نیاز است از جمله چای سبز، عسل، لیمو، شکر، نارگیل و جوش شیرین. آماده سازی این مواد به صورت یکجا هزینه‌ای بیشتر از خرید ماسک صورت آماده برای شما خواهد داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *